Başlangıç » Nedir » Cihaz hangi temel gereklere uymalıdır?

Cihaz hangi temel gereklere uymalıdır?

Posted by: UBilişim 24 Mayıs 2010 Yorum Yaz

Cihaz hangi temel gereklere uymalıdır? Bilişim
Madde 3.1a (LVD) ve 3.1b (EMC) tüm telsiz ekipmanları ve telekomünikasyon ekipmanları için geçerlidir.
Madde 3.2 (spektrum ve yörünge kaynaklarının etkin kullanımı ve enterferansın önlenmesi) tüm telsiz ekipmanları için geçerlidir.
Madde 3.3 (diğer gereklilikler) AB Komisyonu kararı ile uygun görülmesi halinde uygulanmaktadır. Bugüne kadar AB Komisyonu yalnızca madde 3.3.e (acil servislere erişimin sağlanması) ile ilgili olarak karar almış ve çığ veya heyelan tespit cihazları, personel izleme cihazları ve bazı deniz güvenliği cihazlarının uyması gereken gereklilikleri belirlemiştir. Bu maddelere ilişkin AB Komisyonu kararları AB Komisyonu internet sitesinde yer almaktadır.
Mevcut durumda yürürlülükte olan tüm uyumlaştırılmış standartlar AB Komisyonundan temin edilebilmektedir.
Kaynak: Sık Sorulan Sorular, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Web Sitesi, Ziyaret Tarihi:15/05/2010.



2010-05-24

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir