Başlangıç » Nedir » 2011 yılında altının seyri nasıl olur?

2011 yılında altının seyri nasıl olur?

Posted by: Ne Nedir 12 Ekim 2011 Yorum Yaz

2011 yılında altının seyri nasıl olur? Ekonomi
Piyasalarda altın, dolar ve avronun sürekli yükselmesi sadece ülkemizin içinde bulunduğu durumla ilgili değil. Altın dünya genelinde çok önemli bir maden. Dünyada yaşanan olumsuz durumlar piyasaları alt üst ediyor. Bu yaşanan durumu iyi analiz edilmesi gerekiyor. Ülke içinde ekonomimizin hareketli olması gerekiyor. Piyasalar durgun olursa durum daha kötü olur. Ben özellikle altında yükselişin devam edeceğini tahmin ediyorum [Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Doğan Uysal’ın değerlendirmesi].
Altın yükselmesi piyasaları çok olumsuz etkiliyor. Piyasada şu an durgunluk hakim. İnsanlar ne altın alabiliyor ne de ellerindeki altını bozduruyor. Ama buna karşın parası olan insanlar yatırım için küçük oranlarda da olsa altın alıyor. Benim tahminim altın yatırımcısına para kazandırmaya devam edecek. Yılsonuna kadar altın değerleri daha yüksek oranlara ulaşacağını tahmin ediyoruz. Biz bu yılın başlarında altının bu derece yükseleceğini tahmin ediyorduk. Beklentiler boş çıkmadı [Odacı Döviz çalışanlarından Nuri Odacı’nın değerlendirmesi].
Kaynak: Merhabahaber.com web sitesinde 22 Temmuz 2011 tarihinde yayımlanan “Döviz ve altında yükseliş sürüyor” başlıklı haberden derlenmiştir.2011-10-12