13 Mayıs 2011

Adsense gelirlerini arttıracak harika yöntemler

E-Ticaret
E-Ticaret
  • Bir Adsense reklam formatı üzerinde karar vermek. Çoğunlukla kabul edilen en iyi format büyük dikdörtgen (336X280)’dir. Yine aynı format ile yapılan araştırmalarda tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra gelen siteyi inceleme oranının daha çok olduğu gözlenmiştir. Neden birçok reklam formatı varken bu? Basitçe; bu format normal web linkleri gibi görülmektedir ve ziyaretçiler bu tarz linkleri tıklamaya alışmışlardır. Tıkladıklarının adsense reklamı olduğunu biliyor veya bilmiyor olabilirler. Fakat sonuçta tıkladıkları sürece bu sizin yararınıza.
  • Adsense reklamlarınız için yeni bir renk paleti oluşturun.Bu palet sitenizin arka plan rengi ile uyumlu olsun. Mesela eğer sitenizin arkaplan rengi beyaz ise reklam paletlerinizin de arkaplanı beyaz olsun. Bu adsense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Tabi bu da ziyaretçiler tarafından daha çok tıklanma getirir.
  • Sitenizin altındaki adsense reklamlarını silinve onları mümkün olduğunca tepeye yerleştirin. Adsense reklamlarınızı gizlemeye çalışmayın. Onları ziyaretçilerin kolaylıkla görebileceği yerlere koyun. Adsense gelirlerinin bulundukları yerlere göre nasıl değiştiğini görünce şaşıracaksınız.
  • İlgili sitelere link vermeyi sürdürmek.Burada içeriğinizle ilgili sitelerin bir listesini yapın ve en üste kendi adsense reklamlarınızı yerleştirin. Adsense reklamlarında içerikle ilgili siteler çıktığı için haliyle o siteleri arayan bir ziyaretçiniz severek reklamdaki linkede tıklayacaktır.
  • SSI (yani Server Side Included) kullanan web sayfaları için Adsense kodlarını yerleştirmeyi otomatikleştirin.Host sağlayıcınıza serverin SSI destekleyip desteklemediğini sorun. Peki nasıl yapılır? Sadece adsense kodlarınızı bir text içine yapıştırın ve “adsense text” şeklinde kaydedin ve serverda ana dosyaya yükleyin. Sonra SSI kullanarak diğer sayfalarda gerektiği yerlerde kodu çağırın. Bu madde sitesine otomatik olarak sayfa ekleyenler için zaman kurtarıcı olacaktır.

Bunlar sitesinden yüzlerce belki de binlerce dolar kazanmak isteyenler işlerine yarayabilecek bir kaç tavsiye. Şunun bilinmesi lazım ki bu reklamlar gösteriliyor çünkü insanların ilgisini çekmek için. Bu yüzden yapman gereken ilk şey belli bir konuya odaklanman. Çünkü çıkan reklamların sitenizle alakalı olması sitenize içeriği için gelen ziyaretçilerin dikkatini çekecektir.
Şunu unutmayın ki diğer bir sürü site sizinle aynı konuya sahip ve aynı reklamları gösteriyor olabilir. Bu durumda sizin reklamları daha farklı bir hale getirip tıklanmalarını cazipleştirmeniz gerekiyor. Her tıklamanın size bir getirisi var.

Bu yollar başkaları tarafından denenmiş ve kazançlarını arttırmıştır. Eğer başkaları başarmış ise sizde başarabilirsiniz. Sizde deneyin ve değişiklikleri görün.

Kaynak:Supermeydan.net web sitesinde yayımlanan “Google Adsense Gelirlerinizi Artırmak için puf noktaları” konulu makaleden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 23/04/2011).

Share

Bunları da Beğenebilirsiniz...