Başlangıç » Nedir » Aura nedir?

Aura nedir?

Posted by: Ne Nedir 2 Ekim 2011 Yorum Yaz

Aura nedir? Alternatif Tıp
Aura canlı veya cansız tüm maddi varlıkların etrafında bulunan bir enerji alanıdır. Enerjiyi hiçbir canlıdan veya cansız maddesel bir cisimden soyutlamak mümkün değildir. Her cismin etrafında bulunan ve çıplak gözle görmenin hemen hemen mümkün olmadığı bir sis bulutuna benzer alana aura adı verilir.
Aura; ruh gölgesi, enerji beden, ruhun dedublesi (kılıfı) manasında da kullanılmaktadır. Normal dışarıdan bakmayla görülmez. Tecrübeli ve deneyimli olanlar auranın farkına varabilirler. Meslek olarak bu tedavi yöntemine hayatını adamış çok tecrübeli bazı şifacılar tüm aura katmanlarını görebilecek yeterliliğe ulaşmışlardır. Genellikle bu kadar tecrübeye kavuşmuş insanlar yurt dışında yaşamaktadırlar ve sayıları oldukça azdır.
İnsan aurası veya insan enerji alanı evrensel enerji alanının insan bedenini saran bölümüdür. Aura'nın yedi çeşit katmanı vardır ve bu katmanların her biri vücudumuzda yerleşmiş yedi ana çakra (enerji merkezi veya enerji alanı) ile ilişkilendirilmektedir. Aura sadece insana özel değildir. Tüm varlıklarda bulunur.
Kaynak:Milligazete.com.tr web adresinde 02 Temmuz 2010’da yayımlanan “Biyoenerji tedavisi” yazısından derlenmiştir.2011-10-02