Başlangıç » Nedir » Aura'nın katmanları ve işlevleri

Aura'nın katmanları ve işlevleri

Posted by: Ne Nedir 2 Ekim 2011 Yorum Yaz

Aura'nın katmanları ve işlevleri Organizasyon Yöneticilik
Aura'da yedi tane katman vardır. Yedisinin dışarıdan normal bir şekilde gözlerimizle görülebilmesi oldukça zordur. Yedi katmanın yedisini ve hatta daha fazlasını gören şifacılar vardır. Bunlar bu tedavi yöntemine yoğunlaşarak tüm hayatını insanların daha iyi tedavi olabilmelerine adamış kişilerdir.
Yedi katmandan bazıları davranış dalgaları şeklinde ve bunların aralarındaki diğer katmanlar ise hareket halindeki renkli sıvılar gibi görünmektedir. Farklı görünüm ve renklere sahip olan bu katmanların kendine has özel fonksiyonları vardır. Her katman vücudun değişik yerlerinde ama orta kısmından geçen çizgi üzerinde bulunan yedi ana enerji alanı ile bağlantılıdır.
Birinci katman birinci alan ile yedinci katman yedinci alan ile özellik ve etkinlikleri açısından büyük benzerlikler gösterir.
Birinci Katman: Aura'nın ilk katmanı birinci alan ile fiziksel işlev ve fiziksel duyarlılık (fiziksel acı ve baskıyı hissetme) işlerinde birlikte çalışırlar. İlk katman bedenin otomatizması, kendiliğinden tüm sistemlerin koordineli bir şekilde çalışması ile ilişkilendirilir.
İkinci katman; ikinci enerji alanı ve genelde insanın duygulanımıyla ilgilidir. Duygusal hayatımız; üzüntülerimiz, neşelerimiz olaylara ve kişilere olan tavrımızla dolayısıyla hissettiklerimizle ilişkilendirilir.
Üçüncü katman ve alan, zihinsel yaşamımız ve doğrusal düşünüş ile ilgilidir. Besinlerin sindirilmesi karbonhidrat mekanizması yağ ve şeker dengesini sağlayan hormonların salgılanmasını kontrol eder.
Dördüncü katman; yani kalp enerji alanı ile ilişkilendirilen katman sadece eşimizi, çocuğumuzu ve yakınlarımızı değil, tüm insanlığı sevmemizi ama karşılıksızca sevmemizi ifade eden duygularla ilişkilendirilir.
Beşinci katman ve alan ise daha çok ilahi irade, yüksek irade ile sözlerin gücü, konuşarak bir şeyleri başarma, dinlenme ve yaptıklarımızın sorumluluğunu taşıma ile ilişkilendirilir.
Sorumluluk duygumuz, hayatın her safhasında sorumluluklarımızın bilinci içinde olmamız ve bunların bizdeki gücüyle ilgilidir.
Altıncı katman ve alan, göksel sevgi, ilahi olarak esinlenmiş düşünce, insanın sevgisinin sınırlarını aşan ve tüm yaşamı kapsayan sevgi ile ilgilidir. Tüm yaşamı koruma ve beslenme güdüsünü destekler.
Yedinci katman ve alan, ruhsal ve fizik yapımız hakkında akıl yürütme, bilme ve bütünlük sağlama yetimiz ile ilgilidir. İçsel görüş, öze yöneliş, kalıpların kırılması, sınırların yıkımı, kendini tamamen adama ile ilişkilendirilir.
Kaynak:Milligazete.com.tr web adresinde 02 Temmuz 2010’da yayımlanan “Biyoenerji tedavisi” yazısından derlenmiştir.2011-10-02