Başlangıç » Nedir » Av yasağı dönemi ne zaman başlamaktadır?

Av yasağı dönemi ne zaman başlamaktadır?

Posted by: Ne Nedir 6 Ocak 2010 Yorum Yaz

Av yasağı dönemi ne zaman başlamaktadır? Denizcilik
Balık avlama gemilerine 15.04.2008 – 31.08.2008 tarihleri arasında uygulanacak genel av yasağı kapsamında, art niyetli kullanımlar olmaması ve uygulamada sıkıntılar oluşmaması için, ÖTV’si indirilmiş yakıt dağıtımı yapılırken aşağıda yer alan hususlara dikkat edilecektir.
Önceki yıllarda olduğu gibi “kabotaj hattında, geleneksel olarak avcılık yapılan ve münhasır haklar kullandığımız açık deniz alanlarında” faaliyet gösteren balıkçı teknelerine 2008 yılında da ÖTV’si İndirilmiş Yakıt Alım Defteri, Su Ürünleri Avlanma Ruhsatı ve Tarım İl Müdürlüklerince verilen “Balıkçı Gemileri İçin Genel Av Yasağı Döneminde Özel Tüketim Vergisi İndirilmiş Yakıt Alım Belgesi’nin” ibraz edilmesi kaydıyla yakıt verilebilecektir.
Ayrıca, aynı anda birçok teknenin yakıt ihtiyacının karşılanması ile ilgili ortaya çıkacak yığılma ve bunun neden olacağı mağduriyetin oluşmasını engellemek için balıkçı gemilerine avcılık sezonu başlamadan beş (5) gün öncesinden yakıt verilebilecektir.
Kaynak: Sık Sorulan Sorular, Denizcilik Müsteşarlığı – Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Web Sitesi, Ziyaret Tarihi:15/05/2010.2010-01-06