Başlangıç » Nedir » Cinsel sorunlarda tedavi kolay mıdır?

Cinsel sorunlarda tedavi kolay mıdır?

Posted by: Ne Nedir 22 Kasım 2010 Yorum Yaz

Cinsel sorunlarda tedavi kolay mıdır? Toplum
Birçok kişi karşı tarafı hayal kırıklığına uğratan, cinsel haz ve doyum almasını engelleyen sorunlara sahip olmasına rağmen, bu sorunu gidermek için hiçbir şey yapmamaktadır. Sözgelimi erken boşalma, tedavisi çok kolay, başarı oranı çok yüksek ve kısa sürede tedavi edilebilen bir sorun olmasına ve erkeklerin yaklaşık üçte birinde görülmesine karşın, erken boşalması olan erkeklerin ancak yüzde 1'i, o da çoğunlukla eşlerinin ısrarları neticesinde tedaviye gelmektedir. Bazı erkekler ise eşlerine yıllarca doyumdan yoksun bırakan bu sorunları olmasına karşın, ancak evlilik dışı bir ilişkileri olduğunda tedaviye başvurmaktadır.
Birçok kadın uyarılmakta ve orgazm olmakta sorun yaşamalarına rağmen, eşlerini incitmemek için bunu söylememekte, mutsuz ve doyumsuz bir cinsel yaşama katlanmaya çalışmaktadır. Oysa cinsel mutluluk, sadece evliliğin değil hayatın da önemli keyif ve doyum kaynaklarından biridir. Bazen çiftlerin birbirlerine kızgınlıkları ve memnuniyetsizlikleri doğrudan cinsel yaşamlarındaki tatminsizliklerden ve hayal kırıklıklarından kaynaklanır.
Kaynak: İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Doğan Şahin'in 05/07/2007 tarihinde Radikal.com.tr’de Hatice Yaşar editörlüğünde yayımlanan “Mutlu evliliğin sırları (5)” yazısından derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 21/11/2010).

 2010-11-22