Başlangıç » Nedir » Erkeklerin saldırganlığına bayanlar nasıl cevap vermeli?

Erkeklerin saldırganlığına bayanlar nasıl cevap vermeli?

Posted by: Ne Nedir 27 Mart 2011 Yorum Yaz

Erkeklerin saldırganlığına bayanlar nasıl cevap vermeli? Yaşam
Erkekler saldırıya genellikle saldırı ile cevap verirler. Bu da koruma duygusunun bir getirisidir. Kocanızı asla tehdit etmeyin, şantaj yapmayın, eleştirmeyin ve onunla mücadeleye girmeyin.
Erkeği erkek yapan testosteron hormonu aynı zamanda cesaret ve saldırganlık hormonudur. Erkeklerin asker olmalarını ve savaşa gidip ölmelerini sağlayan da bu hormondur. Erkeklerde saldırıya saldırıyla cevap ver kodlaması vardır. Bu yüzden erkeğin gözünü korkutmak için “boşanırım, annemin evine giderim, ayrılırım”  tarzı tehdit kokan cümlelerin erkek psikolojisinde karşılığı “yap da göreyimdir”  ve erkek tehdit edildiği davranışı yapmaya devam eder.
Erkek kendini kontrol edip saldırıya karşı suskun kalıyorsa, bilin ki bu kez kendini korumak için, aranıza görünmez duvar örmüştür, ona ulaşamazsınız. Erkek ya saldırarak korunur ya duvar örerek. Fakat saldırıya karşı korunma güdüsü hep harekete geçer.
Kaynak: Sema Maraşlı’nın Haber7 web sitesinde yayımlanan “Erkekler hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler” makalesinden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 07 Ağustos 2009).2011-03-27