Başlangıç » Nedir » Erkeklerin yaratılıştan getirdiği özelliklerin evlilik üzerine etkisi nedir?

Erkeklerin yaratılıştan getirdiği özelliklerin evlilik üzerine etkisi nedir?

Posted by: Ne Nedir 27 Mart 2011 Yorum Yaz

Erkeklerin yaratılıştan getirdiği özelliklerin evlilik üzerine etkisi nedir? Yaşam
Erkeklerin yaratılıştan getirdiği özellikler “liderlik, güç ve iddia”dır. Kadının yaratılış özellikleri teslimiyet ve şefkattir. Kısacası evin reisi erkektir. Rabbimizin emri de böyledir. Nerde bunun dışına çıkmaya çalışırsanız duvara toslarsınız. Otorite erkeğe yakışır. Kadın evde asla eşine karşı otorite olmamalıdır.
Söz hakkında eşitlik diye bir şey mümkün değildir.  Hakların eşitliğinden kavga doğar, evde söz hakkı üstünlüğü erkekte olmalıdır.
Eğer kadın evde söz hakkı üstünlüğünü elde etmişse, erkek kadının duygusal şantajından ya da psikolojik şiddetindin çekinip korkuyorsa  erkeğin vücudu buna isyan eder ve erkek bir süre sonra kadınlık hormonu üretmeye başlar. Kocanızla “bacı-kardeş” olmak istemiyorsanız, onun otoritesini kabul edin. 
Korkmayın, bu sizi köleleştirmez, tam tersi sultan olursunuz. Sevgili peygamberimiz kızı Hz Fatıma’ yı evlendirirken “Kızım sen ona cariye ol ki o da sana köle olsun.” buyurmuştur.
Erkekle iddialaşır, mücadeleye girerseniz, kaybeden önce siz olursunuz. Bazen kazanıyor gibi görünseniz de.
Kaynak: Sema Maraşlı’nın Haber7 web sitesinde yayımlanan “Erkekler hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler” makalesinden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 07 Ağustos 2009).


2011-03-27