Başlangıç » Nedir » Estetik cerrahide ne tür vücut şekillendirme ameliyatları vardır?

Estetik cerrahide ne tür vücut şekillendirme ameliyatları vardır?

Posted by: Ne Nedir 13 Aralık 2010 Yorum Yaz

Estetik cerrahide ne tür vücut şekillendirme ameliyatları vardır? Tıp
Yüz sarkmalarını ortadan kaldırmak için:  Mikro lipoinjeksiyon olarak bilinen yağ enjeksiyon yöntemi kullanılır. Bu yöntemde vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte edilir. Çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi amacı ile uygulanır.
Karındaki aşırı sarkmaları yok etmek için: Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyattır. Bu operasyon sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek fazla olan bölge çıkarılır. Bir gün sonra hastaneden çıkıp evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2–3 günde bir doktorunuz pansumanınızı yapar.10 gün sonra dikişler alınır ve normal hayata dönebilirsiniz.
Alt beden ve kalçaların kaldırılması: Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir.
Kolların inceltilmesi ve kolun iç kısımlarının sarkıklığının ortadan kaldırılması: Üst kollardaki şişmanlık Liposuctionla giderilebilir.  Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır.
Üst kollardaki gevşeklik için operasyon: Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hasta aynı gün evine çıkabilir ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebilir. Bir müddet ağır kaldırmamalı ve kol hareketlerini kısıtlamalıdır.
Mastopexy yöntemiyle, göğüs dikleştirilmesi: Bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5–3,5 saat arasında bir süre alır. Memeleriniz ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.
Dekolte estetiği uygulaması…
Dekolte estetiği 4 basamakta tamamlanır.
Kırışıklıklara dolgu: Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir.
Peeling ile canlandırma: Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlayarak, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanıyor. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılıyor.
Meme estetiği: Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olmasına yardımcı olunuyor.
Botoks ve yağ enjeksiyonu: Bu bölgeye Botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.
Kaynak: Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu’nun 11/12/2010 tarihinde Haber7.Com Web Sitesinde yayımlanan “İstediğiniz görünüme kavuşmak hayal değil” yazısından derlenmiştir.

 


2010-12-13