Başlangıç » Nedir » Gazetecilik ve cinsellik

Gazetecilik ve cinsellik

Posted by: Ne Nedir 19 Aralık 2010 Yorum Yaz

Gazetecilik ve cinsellik Gazetecilik
Hürriyet’in eski yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök “sit-com gazeteciliği”nin geleceğin gazeteciliği olacağını iddia etmiş ve Ayşe Arman’ı da öncü ilan etmiş bunun için teşvik etmişti. Özkök halkın bundan hoşlandığını, hoşlanacağını söylüyordu.
Halk böyle istiyor biz de veriyoruz demek çok popülist bir söylem. Şüphesiz okuyucuların bir bölümü merakla okuyorlardır bu tür haberleri, bu bir “gazetecilik türü değildir” de demiyorum, bunu söylemek bana düşmez, bu 1980 sonrasının gusto, beğeni, haz kültürlerinin Türkiyeli insanlara öğretilmesinin bir parçası sonucu ortaya çıkan bir tablodur kanımca. Türkiyelilere birazcık yaşamayı öğretme, cinselliği rahatça konuşturabilme, sınıf atlatma gibi bir tür misyonerliğe soyunmuş gazeteciler var medyada ama Türkiye insanının çok farklı sorunları var gerçekte. Bu gazeteciler bunu yaparak asıl yapmaları gerekeni yapmıyorlar: Bu tür haberler halkı uyutmak yani narkotik etki yapmaktan fazla bir işe yaramaz, ayrıca gazetecinin kendini haber yapması da bana fazla ben merkezci geliyor.
Kaynak: Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu’nun Ajans5.Com’da yayımlanan “Wikileaks yeni medya düzeni için bir milattır” yazısından derlenmiştir (Ziyaret tarihi: 17/12/2010).2010-12-19