Başlangıç » Nedir » Genç yöneticilerin başarısında “çalışma, eğlence, dinlenme ve sporda dengenin kurulmasının” önemi

Genç yöneticilerin başarısında “çalışma, eğlence, dinlenme ve sporda dengenin kurulmasının” önemi

Posted by: Ne Nedir 29 Eylül 2011 Yorum Yaz

Genç yöneticilerin başarısında “çalışma, eğlence, dinlenme ve sporda dengenin kurulmasının” önemi Organizasyon Yöneticilik
Çalışma, eğlence, dinlenme ve sporda denge:Bir insanın sağlığının korunması için şu dört hususu dengeli bir şekilde ayarlanması gerekir; çalışma, eğlence, dinlenme, spor. Hiçbirinin ölçüsünü kaçırmamalı, çok iyi ayarlanmalıdır. Ölçüyü kaçıran birçok arkadaşlarımın sağlıklarının bozulduğunu gördüm.
Beden dinçliğini korumak gereklidir. İnsan gençken spor yapmaya başlamalı, yaşı ilerledikçe de ölçüsünü yavaşlatarak spora devam etmelidir. Her yaşta yapılabilecek en kolay spor yürüyüştür. Yürüyüş kan dolaşımını düzenler, vücudu dinçleştirir, ciğerleri temizler.
Erken kalkmanın, işe erken başlamanın, yemekleri düzenli zamanlarda yemenin sağlık üzerinde olumlu etkisi olduğuna inanıyorum.
Bir insanın kilosu ile boyu arasındaki denge iyi ayarlanmalı ve bu ayarda tutulmalıdır.
Hastalıkların çoğu şişmanlıktan ileri gelir, şişmanlığın önüne geçmenin tek çaresi de beslenmeye dikkat etmek gerekir. Misafir olmazsa akşam yemekten iki saat sonra yatağıma girer çoğunlukla radyoda 11:00 haberlerini dinler, sonra uyurum. Son yıllarda sabahları evde çalışıyorum. Saat 9'da sekreterim ile birlikte işe başlamış oluruz.
Kaynak: Gelisiyorum.com web sitesindeki (İş Dünyası – 28 Mart 2011)Vehbi Koç'dan müthiş öneriler” yazısındanderlenmiştir (Derleme Tarihi: 17/06/2011).2011-09-29