17 Mayıs 2011

Google’dan para kazanmada “kritik yaklaşım” nedir?

E-Ticaret
E-Ticaret

Komplo teorilerini devreden çıkardıktan sonra, AdWords hesabınıza ve açılış sayfanıza daha net bir bakış kazanabilirsiniz. Düşük bir TO genellikle reklam kalitesini düşük ve/veya reklamların belirli bir terimle alakasız olduğunu gösterir. Örneğin, şirketiniz futbol aksesuarları satıyorsa, sorun “top” anahtar kelimesinde olabilir. Bu kelimeyi giren kullanıcılardan bazılarının, maç yaparken tekme atılan, deriden yapılma o eşyayı aradığına şüphe yoktur. Ancak çoğu, futbolcularla ilgili magazin dedikodularını öğrenmek, geçmiş şampiyonalardaki en güzel golleri izlemek veya bir tenis topu satın almak gibi konularla ilgilenmektedir. Hatta bazıları “top” kelimesiyle, ateşli silah olan topları kastediyor bile olabilir! Aniden, “top” kelimesinin çok geniş bir anlamı olduğu ortaya çıkar.

Söz konusu sorunu gidermek için, bu tür genel anahtar kelimeleri silmenizi ve şirket profilinizi daha net bir şekilde yansıtmanızı öneririz. Ne tür toplar satıyorsunuz? Nerede satıyorsunuz? Fiyatları ne kadar? Bu tür soruları yanıtlamak, anahtar kelimelerin, reklam metinlerinin (reklam metinlerine fiyat eklemek çok işe yarayacaktır!) ve kampanya hedeflemesinin hassaslaştırılmasını sağlar. Tüm anahtar kelimeleri içeren liste, büyük olasılıkla bir dizi alana bölünebilir. Örneğin, futbol topları, ragbi topları ve sağlık topları sattığınızı varsayalım. Bu top çeşitlerinin her biri için bir reklam grubu oluşturulmalıdır. Bu yolla, TO ve Kalite Puanı optimize edilebilir. Biriktirdiğiniz tıklamalar daha değerli hale gelebilir (zira müşteriler ürünle daha çok ilgilenecektir) ve maliyetleri düşer.

Kaynak:Websitepaneli.com web sitesinde yayımlanan “Google Adsense Püf Noktaları 2011 En Çok Para Kazandıran Reklamlar Nelerdir” konulu makaleden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 23/04/2011).

Share

Bunları da Beğenebilirsiniz...