Başlangıç » Nedir » Hacamatın hikmeti

Hacamatın hikmeti

Posted by: Ne Nedir 2 Ekim 2011 Yorum Yaz

Hacamatın hikmeti Alternatif Tıp
Hacamatın birinci hikmeti Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) sünneti olması ve Mirac'ta verilmiş olmasıdır.Onun herbir sünnetine uymanın ne kadar makbul olduğu hepimizce bilinmektedir.
Biz tabii ki işin tıbbi yönüne bakacak olursak önce hacamat (kan aldırmak) damardan değildir. Kan bağışı ile hacamat tamamen değişik iki yöntemdir.
Hacamat vakum usulü ile vücudun çeşitli yerlerinden kan almaktır. Damardan değil. Hacamatlavücutta fazla kan kalp ve beyin sektelerine, sinirsel rahatsızlıklar, allerji gibi birçok hastalığa sebep olmaktadır.
Hacamatla; işte bu fazla kan ve deri altındaki kirli kanlar dışarı çıkartılır. Deri altındaki kılcal damarlardan kan dolaşımı normal dolaşıma nazaran daha yavaş yürüdüğünden dolayı yıllarca bu kanlarda temizlenmeme oranı artar.
Bu sebepten dolayı vücutta çeşitli rahatsızlıklar (baş ağrısı, bel ağrısı, diz ağrısı, uyuşukluk, tembellik, ağırlık, v.s) baş gösterir. Hacamat ile deri altındaki bu rahatsızlıklara sebep olan kan dışarı çıkartılarak kanın rahatça dolaşması sağlanmış olur.
Hacamatla tedavi olunan hastalıklar
Hacamat kan ile alakalı bir işlem olduğu için kan da insan bir bölgeye tesir etme imkanı vardır. Bununla beraber vücuttaki kirli kanı almakla kandaki toksinler, kolesterol ve kullandığımız ilaçlardan dolayı kanda bulunan ve bize zarar veren maddeler tehlikesiz bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır.
Hacamat ile insanlar; anında tesir gösteren, emin, tehlikesiz, yan tesirsiz ve ucuz bir şekilde tedavi olma imkanı bulurlar. Bununla beraber hacamatla tedavi olunan hastalıkların bazıları şunlardır.  
* Baş ağrısı, yarım baş ağrısı ve sinüzit,
* Tembellik, uyku fazlalığı,
* Yüksek tansiyon ve şeker hastalığı,
* Prostat ve cinsel zayıflık,
* Sırt ağrısı, bel ağrısı (lumbago), diz ağrısı, yanlarda uyuşukluk,
* Hormon bozukluğu,
* Yumurtalık hastalıkları,
* Buna benzer birçok kadın hastalığı.
Kaynak:Bitkiselhaber.comweb sitesinde 24/08/2009 tarihinde yazılan “5000 yıllık tedavi yöntemi: Hacamat 70 hastalığın şifası hacamatta!” konulu yazıdan derlenmiştir (Derleme Tarihi: 27/06/2011).


2011-10-02