Başlangıç » Nedir » “Herkes kendi işinin lideridir” ve Garanti Bankası deneyimi

“Herkes kendi işinin lideridir” ve Garanti Bankası deneyimi

Posted by: Ne Nedir 1 Ekim 2011 Yorum Yaz

“Herkes kendi işinin lideridir” ve Garanti Bankası deneyimi Organizasyon Yöneticilik
Garanti’de Yöneticiler Kriz Ve Zorluklara Dayanıklıdır. / Akın Öngör/Garanti Eski Genel Müdürü
Herkes Kendi İşinin Lideridir
Garanti’de liderlik anlayışı en iyi bankacı ve yöneticilerden oluşan muhteşem bir ekibe dayanır. Bu ekipte ortak akıl aranır ve bulunur, herkes kendi işinin lideri olarak ortaya çıkar. Ülkemizde hiçbir bankada böyle bir kültür yok. Bu özgün kültürü Garanti kendisi yarattı. En tepedeki lider tıpkı senfoni orkestrası şefi gibi harmoni içinde ve başarı ile yönetir.
Yaşam Tarzları Çağdaştır
Garanti yöneticilerinin yaşam tarzları oldukça çağdaş. Tüm yöneticiler kendilerine, diğerlerine, topluma, ülkeye, çevre ve insanlığa saygılı örnek insanlardan oluşur. Herkes çalışma arkadaşının konusunda en iyi olduğuna güvenir bu da banka genelinde özgüven oluşturur. Garanti yöneticileri bütün kriz ve zorluklara dayanıklıdır.
Büyük İşler Gerçekleştirdik
Garanti’nin bana katkıları gerçekten çok. İnanılmaz bir kültürü hep beraber oluşturduk. Bu inanılmaz bir serüvendi. Büyük zorluk ve aşamalardan sonra, büyük işler gerçekleştirdik. 1997 yılında Financial Times’ın araştırmasında dünyanın en iyi bankası seçildik.
Liderler Kendilerini Geliştirdi
Her şey gelişim gösteriyor, daha ileriye yol alıyor. Tabii ki Garanti yöneticileri dünden bugüne küresel rekabette en başta olabilecek nitelik ve yeteneklere ulaşarak kendilerini geliştirdiler. Başta genel müdür Ergun Özen olmak üzere Garanti’de dünya çapında pek çok yönetici var. Hepsiyle, Garanti ile gurur duyuyorum.
Kaynak: Nilüfer Gözütok’un capital.com.tr web sitesindeki “En Güçlü Ekoller” yazısındanderlenmiştir (Derleme Tarihi: 17/06/2011).2011-10-01