Başlangıç » Nedir » İş dünyasında Eczacıbaşı ekolü

İş dünyasında Eczacıbaşı ekolü

Posted by: Ne Nedir 1 Ekim 2011 Yorum Yaz

İş dünyasında Eczacıbaşı ekolü Organizasyon Yöneticilik
Eczacıbaşıların Öne Çıkan Özelikleri Neler? / Erdal Karamercan/Eczacıbaşı Holding CEO’su
Eczacıbaşı ekolünde topluma saygı, özgünlük anlamında yenilikçilik, kaliteye verilen öncelik ve kurumsal yönetime inanç ön plana çıkıyor. Toplulukta çalışmaya başladığım ilk günden beri, Eczacıbaşı’nda her iş ve girişim kararının ilk ölçütünün, topluma saygı ve katkı olduğunu gördüm.
Bu saygı, doğal olarak Eczacıbaşılılar’ın kendilerine ve birbirlerine karşı tutumlarına da yansıyor. Yine ilk günden beri gördüğüm bir başka özellik de girişimcilik. Eczacıbaşı’nda, başkalarının çalışmakta olduğu bir alana girmek yerine yeni bir iş alanı oluşturma tercih edilen bir yaklaşım. Eczacıbaşı kuruluşları, ilaçtan tüketim ürünlerine kadar hep kendi alanlarının öncüsü oldular.
Kurumsallaşma ve Girişimcilik
Bu bağlamda, en üst düzey kalite anlayışı, iş yapış tarzımızın temelini oluşturdu. Eczacıbaşı ekolünün bir ayağı da, kurumsallaşmaya verilen önem. Bu anlamda, topluluğumuzda profesyoneller her zaman bir girişimci gibi davranmaya özendirilir. Sorumluluk üstlenme kapasiteleri ölçüsünde de yetki ile donatılırlar.”
Kaynak: Nilüfer Gözütok’un capital.com.tr web sitesindeki “En Güçlü Ekoller” yazısındanderlenmiştir (Derleme Tarihi: 17/06/2011).


2011-10-01