Başlangıç » Nedir » İş hayatında İş Bankası ekolü

İş hayatında İş Bankası ekolü

Posted by: Ne Nedir 1 Ekim 2011 Yorum Yaz

İş hayatında İş Bankası ekolü Organizasyon Yöneticilik
“Sadık İşbankalılar Sadece Emekli Olarak Ayrılırlar” / Ersin Özince/İş Bankası Genel Müdürü
İş Bankası çalışanları Atatürkçü düşünce yapısını hayat felsefesi haline getirmiş, çağdaş, kendini geliştirmeye, öğrenmeye ve üretmeye açık, araştırmacı, İş Bankası kültürünü içine sindirmiş kişilerden oluşuyor. Bankada çalışmaya başlayan her yeni İş Bankalı potansiyel olarak bu özelliklere sahiptir ve zaman içinde bunları geliştirip yaşam biçimi haline döndürür. İş Bankası profesyonellere kendilerini, kariyerlerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunar. İş yerindeki rekabet anlayışı sadece ve sadece işin geliştirilmesine hizmet eden bir rekabet anlayışıdır.
Değer Oluşturma Hedefi
İş Bankası’nda çalışan yöneticilerin ortak özellikleri, çalıştıkları kurumu benimseyerek sürekli kurumları ve müşterileri lehine artı değer katmak üzere üretmek ve çalışmak. İş Bankası ekolü, kişilere gelişmeye, öğrenmeye ve üretmeye açık olmayı, disiplini, ekip ruhunu empoze eder. İş Bankası sektörde pek çok ilki gerçekleştirip, pek çok yeniliğe öncü olduğu için bu kurumda çalışmış olma deneyimi pek çok kapının açılmasını kolaylaştırır. Ancak İş Bankası, çalışanlarına sunduğu kariyer imkânı, sosyal haklar, kurum kültürü gibi özellikleriyle çalışanlarının genellikle emeklilik nedeniyle ayrıldıkları bir kurum durumundadır.
Kaynak: Nilüfer Gözütok’un capital.com.tr web sitesindeki “En Güçlü Ekoller” yazısındanderlenmiştir (Derleme Tarihi: 17/06/2011).2011-10-01