Başlangıç » Nedir » Karayolları kenarında tesis edilmek istenen reklam levhaları ile ilgili hangi yasal mevzuat uygulanmaktadır?

Karayolları kenarında tesis edilmek istenen reklam levhaları ile ilgili hangi yasal mevzuat uygulanmaktadır?

Posted by: Ne Nedir 18 Ağustos 2011 Yorum Yaz

Karayolları kenarında tesis edilmek istenen reklam levhaları ile ilgili hangi yasal mevzuat uygulanmaktadır? Organizasyon Yöneticilik
Karayolları kenarında tesis edilmek istenen reklam levhaları ile ilgili olarak, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu” ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan “Karayolu Trafik Güvenliğinin Sağlanması Yönünden, Yolun Yapısında Yapılacak Her Türlü Çalışmalarda Alınacak Tedbirler ile Karayolu Dışında, Kenarında veya Üzerindeki Diğer Levhalar, Işıklar ve İşaretlemeler Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanmaktadır.
Söz konusu Kanun ve Yönetmeliğe www.kgm.gov.tr adresinde “Trafik” menüsü içerisinde yer alan “Trafik ile İlgili Kanun ve Yönetmelikler” alt menüsünden ulaşılabilmektedir.
Kaynak: www.kgm.gov.tr adresinde “Karayolları Kenarında Yapılacak ve Açılacak Tesisler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular” sayfasından derlenmiştir (Erişim Tarihi: 11/06/2011).


2011-08-18