Başlangıç » Nedir » Masum Türker’in (DSP Genel Başkanı) değerlendirmesiyle Erbakan

Masum Türker’in (DSP Genel Başkanı) değerlendirmesiyle Erbakan

Posted by: Ne Nedir 21 Mart 2011 Yorum Yaz

Masum Türker’in (DSP Genel Başkanı) değerlendirmesiyle Erbakan Siyaset
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı milli yönüne dikkat çekerek, “onun bütün siyasi hayatında ortaya koyduğu görüşlerde Milli oluşu onun dik duruşunu sağlayan en temel simgesidir” dedi. Bu milli duruşunun hükümette olduğu dönemlerde aldığı kararlarda etkili olduğunu bildiren Türker, şöyle konuştu: “Kendisi devlette bulunduğu zaman bu milli duruşundan ötürü kararların oluşumunda önemli etkisi olmuştur” diye konuştu.
Erbakan'ın büyük bir siyaset ve devlet adamı olduğunu bildiren Türker, Erbakan'ın hükümette olduğu dönemlerdeki halktan yana politikalarından dolayı hiçbir zaman unutulmayacağını vurguladı. Özellikle işçi, memur, emekli ve çiftçiye yönelik politikalarının DSP'nin politikaları ile de örtüştüğü için kendisini takdirle izlediklerini bildiren Türker, “Kendisi hükümetlerde bulunduğu dönemlerde özellikle işçiye ve çiftçiye yapılacak ödemelerde tavizkar olmasını isteyen bir devlet adamıydı. Biz de halka bölüşümden, hakça bir payın verilmesini düşündüğümüz için kendisinin bu duruşunu takdirle karşılıyorduk” dedi.
Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile genellikle havaalanında karşılaştığını dile getiren Türker, bu karşılaşmalarında kendisi ile özel sohbet yapma imkanı bulduğunu söyledi. Bu sohbetlerinde kendilerinin halka yönelik yaklaşımlarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdiğini ifade eden Türker, “Sayın Erbakan ile genellikle havaalanında sık sık karşılaşırdık. Kendisiyle yaptığımız özel sohbetlerimizde halka yönelik yaklaşımımızda etkin bir politika göstermemizden duyduğu memnuniyeti dile getirirdi” dedi.
Kaynak: Milli Gazete’de yayımlanan “Liderler Erbakan’ı anlatıyor – Erbakan'la yaşanan hatıralar” yazısından derlenmiştir (Erişim Tarihi: 19/03/2011)2011-03-21