Başlangıç » Nedir » Ne tür programlar etkileşimli televizyonda daha çok izleyici çeker?

Ne tür programlar etkileşimli televizyonda daha çok izleyici çeker?

Posted by: UBilişim 17 Mart 2010 Yorum Yaz

Ne tür programlar etkileşimli televizyonda daha çok izleyici çeker? Bilişim
Etkileşimli televizyonun en büyük avantajı izleyicinin programa katılımıdır. Prog­ramlar, izleyicinin yarışmalara katılmasını, bir açık oturumda fikrini söylemesini ya da para kazanmasını sağlayarak, ilgisini çekmektedir. Belirgin olmayan avantajı ise etkileşimli programcılığın doğrusal olmamasıdır. Bu programlar istenildiği an dur­durulabilir, değiştirilebilir ya da tekrar edilebilir. Programla ilgili kumandanın izle­yicinin elinde olması bu tip programları daha çekici hale getirmektedir.
Bilişim teknolojisi ürünlerinden olan etkileşimli televizyon yayıncılığı daha emek­leme çağında olmasına rağmen, elektronik kamuoyu yoklaması, etkileşimli reklam­cılık, sağırlar için alt yazı hizmeti, ürünlerin izleyiciye çeşitli yöntemlerle pazarlan­ması gibi alanlarda yeni olanaklar sağlamaktadır.
Kaynak: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN, Prof. Dr. Şefik YAŞAR, Yrd. Doç. Dr. C.Hakan KAĞNICIOĞLU, Doç. Dr. Ferhan ODABAŞI, Yrd. Doç. Dr. Ayşen Gürcan NAMLU, Öğr. Grv. M. Emin MUTLU, Hüryaşa ASLAN, İsmail KAYMAK; Editör: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN; “Bilgisayar”, Bölüm: Bilişim Teknolojisi (Yazar Yrd. Doç. Dr. C. Hakan KAĞNICIOĞLU); T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI NO: 1059, AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINLARI NO: 582, 1998.


2010-03-17