Başlangıç » Nedir » Sigarayı bırakamadığı için, bir personel işinden çıkarılabilir mi? İşveren, bir elemanını sigarayı bırakamadığı için, tazminatsız işten çıkarma hakkına sahip mi?

Sigarayı bırakamadığı için, bir personel işinden çıkarılabilir mi? İşveren, bir elemanını sigarayı bırakamadığı için, tazminatsız işten çıkarma hakkına sahip mi?

Posted by: Ne Nedir 31 Ağustos 2010 Yorum Yaz

Sigarayı bırakamadığı için, bir personel işinden çıkarılabilir mi? İşveren, bir elemanını sigarayı bırakamadığı için, tazminatsız işten çıkarma hakkına sahip mi? Sağlık
Kanun kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tedbirleri almak ve herkesin temiz hava solumasını sağlamak yönünde düzenlemeler yapmak amacıyla hazırlanmıştır. Dolayısıyla böyle bir uygulama olacağı düşünülmemekle birlikte olduğu taktirde Anayasa, İnsan Hakları ve İş Mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecektir.
Kaynak: Sağlık Bakanlığı’nın “Havanı Koru” için hazırladığı web sitesindeki sık sorulan sorulardan yararlanılarak hazırlanmıştır (Ziyaret Tarihi: 22/05/2010).


2010-08-31