Başlangıç » Nedir » Hacamatla ilgili hadisler

Hacamatla ilgili hadisler

Posted by: Ne Nedir 2 Ekim 2011 Yorum Yaz

Hacamatla ilgili hadisler Alternatif Tıp
Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hacamatla ilgili çok sayıdaki hadisi şerifi hacamatın önemini göstermektedir. Bu hadislerin bir kısmı şunlardır;
‘Miraçta, ‘Ya Muhammed (S.A.V.)! Ümmetine kan aldırmalarını emret. Kan aldırmada sizin için şifa vardır.’ demeyen meleğe rastlamadım.
Hacamat, bütün hastalıklara şifadır.
Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı hacamattır.
Kim hacamat yaptırırsa, herhangi bir tedavi görmesinden, ona bir şey zarar vermez.
Boyundan ve kürek kemiği civarından hacamat olun.
Baştan hacamat (Ona Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ‘Can kurtaran’ derdi.) olmak, yedi derde şifadır; cinnet, baş ağrısı, cüzzam, baras, uyuklama, diş ağrısı, baş dönmesi.
Aman hacamat olun! Cebrail Aleyhisselamhacamatı o kadar tavsiye etti ki, mutlaka gerekli olduğunu düşündüm.
Ayın (hicrî) 17, 19, 21. günlerinde, Perşembe, Pazartesi ve Salı, oruçlu iseniz de, hacamat olun. Cuma, Cumartesi, Pazar, Çarşamba günlerinden sakının. Kafa çukurundan hacamat unutkanlık getirir. Bundan sakının. Kim kan aldırırken AyetelKürsi’yi okursa, kan aldırmaktan fayda görür.
Aç karnına hacamat daha iyidir. Bunda şifa ve bereket vardır. Aklı ve hafızayı ziyade eder.
Perşembe günü Allah’ın (C.C.) üzerine hacamat olun. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hacamattan sakının. Pazartesi ve Salı hacamat olun. Çünkü bu günler Cenab-ı Hakk’ın Eyyub (A.S.)’a beladan afiyet verdiği günlerdir. Çarşamba’dan da sakının. Zira Eyyub’un (A.S.) hastalığı bugün geldi. Cüzzam ve baras hastalığı Çarşamba günü veya gecesi meydana çıkar.
Kaynak: “Bursahacamat.com” web sitesindeki yazılardan derlenmiştir (Derleme Tarihi: 27/06/2011).2011-10-02