13 Mayıs 2011

Google Adsense gelirlerini arttıracak 5 harika yol hangileridir?

E-Ticaret
E-Ticaret
  • Bir Adsense reklam formatı üzerinde karar vermek. Çoğunlukla kabul edilen en iyi format büyük dikdörtgen (336X280)’dir. Yine aynı format ile yapılan araştırmalarda tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra gelen siteyi inceleme oranının daha çok olduğu gözlenmiştir. Neden birçok reklam formatı varken bu? Basitçe; bu format normal web linkleri gibi görülmektedir ve ziyaretçiler bu tarz linkleri tıklamaya alışmışlardır. Tıkladıklarının adsense reklamı olduğunu biliyor veya bilmiyor olabilirler. Fakat sonuçta tıkladıkları sürece bu sizin yararınıza.
  • Adsense reklamlarınız için yeni bir renk paleti oluşturun.Bu palet sitenizin arka plan rengi ile uyumlu olsun. Mesela eğer sitenizin arkaplan rengi beyaz ise reklam paletlerinizin de arkaplanı beyaz olsun. Bu adsense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Tabi bu da ziyaretçiler tarafından daha çok tıklanma getirir.
  • Sitenizin altındaki adsense reklamlarını silinve onları mümkün olduğunca tepeye yerleştirin. Adsense reklamlarınızı gizlemeye çalışmayın. Onları ziyaretçilerin kolaylıkla görebileceği yerlere koyun. Adsense gelirlerinin bulundukları yerlere göre nasıl değiştiğini görünce şaşıracaksınız.
  • İlgili sitelere link vermeyi sürdürmek.Burada içeriğinizle ilgili sitelerin bir listesini yapın ve en üste kendi adsense reklamlarınızı yerleştirin. Adsense reklamlarında içerikle ilgili siteler çıktığı için haliyle o siteleri arayan bir ziyaretçiniz severek reklamdaki linkede tıklayacaktır.
  • SSI (yani Server Side Included) kullanan web sayfaları için Adsense kodlarını yerleştirmeyi otomatikleştirin.Host sağlayıcınıza serverin SSI destekleyip desteklemediğini sorun. Peki nasıl yapılır? Sadece adsense kodlarınızı bir text içine yapıştırın ve “adsense text” şeklinde kaydedin ve serverda ana dosyaya yükleyin. Sonra SSI kullanarak diğer sayfalarda gerektiği yerlerde kodu çağırın. Bu madde sitesine otomatik olarak sayfa ekleyenler için zaman kurtarıcı olacaktır.

Kaynak:Supermeydan.net web sitesinde yayımlanan “Google Adsense Gelirlerinizi Artırmak için puf noktaları” konulu makaleden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 23/04/2011).

Share

Bunları da Beğenebilirsiniz...