Başlangıç » Nedir » Yapay rahim gibi geliştirilen bu yöntemlerle artık “bebek sahibi olamamak” gibi bir durum ortadan kalkıyor diyebilir miyiz?

Yapay rahim gibi geliştirilen bu yöntemlerle artık “bebek sahibi olamamak” gibi bir durum ortadan kalkıyor diyebilir miyiz?

Posted by: Ne Nedir 20 Şubat 2011 Yorum Yaz

Yapay rahim gibi geliştirilen bu yöntemlerle artık “bebek sahibi olamamak” gibi bir durum ortadan kalkıyor diyebilir miyiz? Tıp
Kesinlikle hayır. Keşke bu tür bir yorum yapmak mümkün olsa. Yeni bir gelişmedir ve hareket getireceği kesindir ama şimdiye kadar, rutin olarak kullanılmayı gerektiren ve bu anlamda başarı oranını çok artıran ve sizin ifadenizle, bebek sahibi olmamayı ortadan kaldıran bir durum değildir. Mutlaka geliştirilmeye ve bu konudaki bilgi birikiminin birikmesine ihtiyaç vardır.
Kaynak: Uludağ Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Gökhan Uncu’nun Olay53.Com Web sitesinde yayımlanan “Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin yeni umudu” açıklamasından derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 05/02/2011).2011-02-20