Başlangıç » Nedir » Google’dan para kazanırken “kaç para kazandığınızı paylaşmamak” neden önemlidir?

Google’dan para kazanırken “kaç para kazandığınızı paylaşmamak” neden önemlidir?

Posted by: Ne Nedir 17 Mayıs 2011 Yorum Yaz

Google’dan para kazanırken “kaç para kazandığınızı paylaşmamak” neden önemlidir? E-Ticaret İnternet Reklamcılığı

Adsense programına katılan web sitesi yöneticilerinin elde ettikleri geliri açıklamaları yasak. Bu yüzden konu ile ilgili tartışmalara katıldığınız forumlarda ağzınızı sıkı tutmalısınız. Başarınızı başkalarıyla paylaşmanız, benzer içerikli bir web sitesine sahip, kötü niyetli bir webmaster’ın hışmına uğramanıza sebep olabilir. Birbirlerini çekemeyen webmaster’ların karşı tarafı devre dışı bırakmak amacıyla yaptıkları saldırılara “click bomb” ismi veriliyor. Ne yazık ki Google henüz bu tip saldırılar için bir önlem alabilmiş değil. Ancak sayfalarınıza ekleyebileceğiniz çeşitli script’lerle bu tip saldırıların kısmen önüne geçebiliyorsunuz. Eklediğiniz kodlar, ziyaretçinin belirli bir tıklama sayısından sonra reklamları görememesini sağlayabiliyor.

Reklamlarının tıklama oranının (TO) (ve dolayısıyla Kalite Puanının) düşük olması ve sitelerini ziyaret eden müşterilerin siteden hemen ayrılması, küçük bir Google AdWords reklam vereninin kabusudur.

Kaynak:Websitepaneli.com web sitesinde yayımlanan “Google Adsense Püf Noktaları 2011 En Çok Para Kazandıran Reklamlar Nelerdir” konulu makaleden derlenmiştir (Erişim Tarihi: 23/04/2011).2011-05-17